Pożar domu


W dniu dzisiejszym o godz 17.33 zostaliśmy zadysponowani przez SK KP PSP Tarnowskie Góry do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Kopienica. Po przybyciu na miejscu zostaliśmy palące się pomieszczenie gospodarcze połączone z domem. Nasze działania polegały na dogaszeniu pożaru gdyż mieszkańcy przed przybyciem jednostek usiłowali uporać się samodzielnie z zaistniałą sytuacją. W wyniku czego jedna osoba została poszkodowana, lecz po udzieleniu pierwszej pomocy odmówiła hospitalizacji. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej.

O zdarzeniu tym zrobiło się głośno po tym jak wezwana straż pożarna dotarła na miejsce po prawie godzinie. Jak się okazało poszkodowani zadzwonili na nr. alarmowy 112 i tu się pojawił problem, dlatego mamy ogromną prośbę o alarmowanie bezpośrednio straży pożarnej numerem 998

SiŚ:
GBART RENAULT MIDLUM – OSP ŁUBIE
GCBA JELCZ – OSP ŁUBIE (zawrócony w czasie dojazdu)
GBART MAN – OSP ZBROSŁAWICE
SD 30 MAGIRUS – OSP ZBROSŁAWICE
GCBA MAN – JRG TARNOWSKIE GÓRY
GBA RENAULT MIDLUM – JRG TARNOWSKIE GÓRY
Pogotowie ratunkowe
Patrol policji