Dzień Dziecka 2016


Jak co roku nasza jednostka brała udział w dniu dziecka, organizowanym przez sołectwa Kopienicy i Łubia. Impreza odbyła się na terenie szkoły podstawowej w Kopiency. Jak zawsze były dmuchane zamki do skakania, poczęstunek. Była okazja do przejażdżki motorem, dzięki uprzejmości Klubu Motocyklowemu „Sąsiedzi” z Pyskowic, którzy co roku z chęciom przyjeżdżają na Dzień Dziecka.
W tym roku postanowiliśmy pokazać jak się ratuje poszkodowanego w wypadku. Zademonstrowaliśmy działanie sprzętu hydraulicznego umieszczonego na naszym wozie, jak również udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Po pokazie można było pooglądać nasze samochody, oraz sprzęt który się na nim znajduje. Dzieci przez chwilę mogli poczuć się strażakami, lejąc wodę z prądownicy (oczywiście pod czujnym okiem strażaków).